Datasektionen

Datasektionens Styrelse 2019/2020

Ordförande

Linda Pelleberg

Utbildningsbevakningssamordnare

Jacob Jansson

Vice Ordförande

Albin Martinsson

Studiemiljöbevakningssamordnare

Emma Söderberg

Kassör

Vakant

Arbetsmarknadskontakt

Vakant

Informationsansvarig

Lina Lundström

Sexmästare

Hanna Matsson

Datasektionens Styrelse 2018/2019

Ordförande

Peter Panduro

Utbildningsbevakningssamordnare

Kim Steenari

Vice Ordförande

Eric Sundäng Peters

Studiemiljöbevakningssamordnare

Simon Johnsson

Kassör

Jonathan Brorsson

Arbetsmarknadskontakt

Christina Källkrans

Informationsansvarig

Casper Lundberg

Sexmästare

Linus Landström

Datasektionens Styrelse 2017/2018

Ordförande

Lukas Karlsson

Utbildningsbevakningssamordnare

Martin Mörtsell

Vice Ordförande

Joakim Rosenqvist

Studiemiljöbevakningssamordnare

Christina Källkrans

Kassör

Oscar Bäckman

Arbetsmarknadskontakt

Gustav Mattsson

Informationsansvarig

Kevin Träff

Sexmästare

Philip Öberg

Datasektionens Styrelse 2016/2017

Ordförande

David Rutqvist

Utbildningsbevakningssamordnare

Simon Ranefjärd

Vice Ordförande

Carl Bäck

Studiemiljöbevakningssamordnare

Carl-Henrik Hanquist

Kassör

Hanna Isaksson

Arbetsmarknadskontakt

Elna Warnhag

Informationsansvarig

Joakim Larsson

Sexmästare

Fanny Bergerstam

Datasektionens Styrelse 2015/2016

Ordförande

Joel Hedén

Utbildningsbevakningssamordnare

Cornelia Gustafsson

Vice Ordförande

Julia Bahri

Studiemiljöbevakningssamordnare

Niklas Eliason

Kassör

Gustaf Lennerstedt

Arbetsmarknadskontakt

Johan Jatko

Informationsansvarig

Lorentz Kinde

Sexmästare

Lukas Karlsson

Datasektionens Styrelse 2014/2015

Ordförande

Pontus Ridderström

Utbildningsbevakningssamordnare

Michel Widerström

Vice Ordförande

Pernilla Malmgren

Studiemiljöbevakningssamordnare

Christian Uhlan

Kassör

William Mokhlef

Arbetsmarknadskontakt

Jacob Nilsson

Informationsansvarig

Daniel Björk

Sexmästare

Jim Roos

Datasektionens Styrelse 2013/2014

Ordförande

Trolle Geuna

Utbildningsbevakningssamordnare

Daniel Kastinen

Vice Ordförande

Jesper Bergeskans

Studiemiljöbevakningssamordnare

Martin Divak

Kassör

Erik Karlsson

Arbetsmarknadskontakt

Simon Berglund

Informationsansvarig

Kamal Alkahwati

Sexmästare

Moa Skan

Datasektionens Styrelse 2012/2013

Ordförande

Sophia Caspár

Utbildningsbevakningssamordnare

Philip Lindblad

Vice Ordförande

Stina Bergström

Studiemiljöbevakningssamordnare

Jesper Rönnholm

Kassör

Jimmie van Eijsden

Arbetsmarknadskontakt

Johan Medin

Informationsansvarig

Johan Burström

Sexmästare

Niklas Brynolf

Datasektionens Styrelse 2011/2012

Ordförande

Elias Small

Utbildningsbevakningssamordnare

Björn Nilsson

Vice Ordförande

Johan Öhman

Studiemiljöbevakningssamordnare

Vakant

Kassör

Jesper Hamfelt

Arbetsmarknadskontakt

Angelica Brusell

Informationsansvarig

Karl Öhman

Sexmästare

Jesper Ericson

Datasektionens Styrelse 2010/2011

Ordförande

Johan Koskinen

Utbildningsbevakningssamordnare

Assiye Süer

Vice Ordförande

Sandra Lindqvist

Studiemiljöbevakningssamordnare

Vakant

Kassör

Axel Winsa

Arbetsmarknadskontakt

Håkan Therén

Informationsansvarig

Robert Nilsson

Sexmästare

Magda Ljunggren

Datasektionens Styrelse 2009/2010

Ordförande

Sebastian Själin

Utbildningsbevakningssamordnare 1

Elin Wahlström

Vice Ordförande

Marcus Söderqvist

Utbildningsbevakningssamordnare 2

Assiye Süer

Kassör

Johan Hedblom

Arbetsmarknadskontakt

Håkan Therén

Informationsansvarig

Anton Hedblom

Sexmästare

Sandra Lindqvist

Datasektionens Styrelse 2008/2009

Ordförande

Sebastian Arcordh

Utbildningsbevakningssamordnare 1

Richard Larsson

Vice Ordförande

Patrik Johansson

Utbildningsbevakningssamordnare 2

Marcus Broberg

Kassör

Henrik Jäger

Arbetsmarknadskontakt

Johan Lindgren

Informationsansvarig

Emil Andersson

Sexmästare

Marcus Söderqvist

Datasektionens Styrelse 2007/2008

Ordförande

Josefin Lundqvist

Utbildningsbevakningssamordnare 1

Maria Paul

Vice Ordförande

Marina Erneholm

Utbildningsbevakningssamordnare 2

Johan Hedblom

Kassör

Andreas Eberhardt

Arbetsmarknadskontakt

Peter Möllerström

Informationsansvarig

Jonas Lundqvist

Sexmästare

Tim Kornhammar

Datasektionens Styrelse 2006/2007

Ordförande

Frida Nellros

Utbildningsbevakningssamordnare 1

Nils Carlsson

Vice Ordförande

Andreas Eberhardt

Utbildningsbevakningssamordnare 2

Leonard Broman

Kassör

Andreas Nielsen

Arbetsmarknadskontakt

John Hansson-Winqvist

Informationsansvarig

Erika Schölin

Sexmästare

Jesper Morberg

Datasektionens Styrelse 2005/2006

Ordförande

Andreas Bofjäll

Utbildningsbevakningssamordnare 1

Emil Engman

Vice Ordförande

Viktor Larsson

Utbildningsbevakningssamordnare 2

Vakant

Kassör

Lukas Karlsson

Arbetsmarknadskontakt

Joel Andersson

Informationsansvarig

Fredrik Kihlander

Sexmästare

Lars Eriksson

Datasektionens Styrelse 2004/2005

Ordförande

Erik Johansson

Utbildningsbevakningssamordnare 1

Maria Wernersson

Vice Ordförande

Björn Olsson

Utbildningsbevakningssamordnare 2

Peter Wibeck

Kassör

Fredrik Ohlander

Arbetsmarknadskontakt

Christo Dordlofva

Informationsansvarig

Fredrik Kihlander

Sexmästare

Alexander Sjögren

Datasektionens Styrelse 2003/2004

Ordförande

Måns Malmberg

Utbildningsbevakningssamordnare 1

Daniel Strömbom

Vice Ordförande

Gustav Kullring

Utbildningsbevakningssamordnare 2

Maria Wernersson

Kassör

Johan Forsblom

Arbetsmarknadskontakt

Johan Pettersson

Informationsansvarig

Teres Lundqvist

Sexmästare

Sven Petterson

Datasektionens Styrelse 2002/2003

Ordförande

Martin Nilsson

Utbildningsbevakningssamordnare 1

Anders  Strömberg

Vice Ordförande

Johan Wahlström

Utbildningsbevakningssamordnare 2

Martina Rasch

Kassör

Johan Forsblom, tillf. 

Arbetsmarknadskontakt

Lina Lindén

Informationsansvarig

Lisa Boström

Sexmästare

Erik Gustafsson

Datasektionens Styrelse 2001/2002

Ordförande

Johan Lampinen

SRO

Camilla Sandström

Vice Ordförande

Jesper Hardegård

IntK

Josefin Leander

Kassör

Anna Jerrlin

Arbetsmarknadskontakt

Magnus Lövgren

Informationsansvarig

?

Sexmästare

Johan Wahlström